Galgaparti Összefogás MGTSZ Horgász Egyesület 2013.évi értékelése

Sajnos öt hogásztársunktól vettünk végsőbúcsút az elmúlt évben. Emléküket megőrizzük.

Ahhoz képest, hogy az év rosszul indult / márciusitél, kevesebb vendég horgász / az egyesület vezetése törekedett a tervezett halasítási tervet teljesíteni, sőt túl teljesíteni.

2013. évi hal telepítés:

III. nyaras ponty  7 971 kg

Dunai dévér         1 200 kg

2013.évi össz telepítése                         9 171 kg

Elmondhatjuk, hogy az elmúlt évekhez képest közel tíz mázsával több halat helyeztünk ki a tóba.

A visszafogás is az átlag fogásoknak megfelelő. Tagok átlag fogása 32 kg / fő volt.

Fogtak rekordlistás 55 kg harcsát, és 5,5 kg balint. De fogtak hat, nyolc, sőt tíz kg feletti pontyot is.

Környezet védelmi napokon a tagság 80 %-a vett részt. Utat javítottunk, szemetet-gazt égettünk, a vihar által megtépázott fákat vágtunk ki, vagy gallyaztunk fel.

Horgász helyeket bővítettünk, esőbeállókat újítottukfel, zsilip vas szerkezete lett lefestve.

Jóhangulatú  61 fő részvételével rendeztük meg a hagyományos házi horgász versenyünket.

A Galga Kupa horgász versenyen csapatun ismét nagyonjól szerepelt a Turai He. által rendezett csapatversenyen.

Horgászaink csak egy pont hátránnyal a második helyen végzett. Gratulálunk nekik.

Horgászaink kezdeményezésére rendeztünk ragadozó hal fogó verseny, mely verseny nem a legjobb fogási eredménnyel zárult. Így két héttel később halfogó versenyt hirdettek meg amely verseny már meghozta a kívánt eredményt. / sok pontyot fogtak /

Kirívó fegyelmi vétség nem történt az elmúlt horgász szezonba.

Igaz jöttek jelzések, hogy cserélgetik a halat, vagy nem regisztrálják megfelelően.

A továbbiakba szigorúbban fogjuk figyelni az ilyen jelzéseket és eljárást fogunk kezdeményezni a vétkezőkkel szembe.

Sajnos gazdaságilag nem tudtuk a tervet teljesíteni, de ez nem a vezetőségen múlott. Próbált takarékosan költekezni. Hogy minél többet tudjon a haltelepítésekbe forgatni.

Összességébe elmondhatjuk, a rossz évkezdet, a kevés vendéghorgász ellenére a vezetőség megpróbálta a maximumot kihozni a rendelkezésére álló lehetőségekből.

2014. január. 11.                                                                 Vezetőség