2018 évtől érvényes HÁZIREND

1. Az érvényes területi engedéllyel rendelkező egyesületi tagok

világosodástól, napnyugtáig, az országos előírások, és a helyi horgászrend megtartásával horgászhatnak!

1. Az egyesületi tagok részére minden pénteken és szombaton éjszakai horgászat, valamint a piros betűs ünnepet megelőző éjjelen is

megengedett, a kivilágítás kötelező, sátor a gyalog út és víz közti terület szabadon hagyásával állítható.

1. Vendéghorgászokat 03. 15- től fogadunk. Vendéghorgászat csakis az

adott évre érvényes állami jeggyel, és napijeggyel 06.-19 óráig folytatható a házi és horgászrend szigorú  megtartásával.

1. Mind az egyesületi tagok, mind a vendéghorgászok gépkocsijukkal a gátőrház felőli oldalon bárhol parkolhat. Az a horgász, aki a túloldalon horgászik, köteles a kijelölt helyen parkolni.
  2. A gyerek horgász felnőtt felügyelete mellett 1 bottal, úszós készséggel horgászhat/nemes halat nem foghat/ !
  3. Táborozás a tó mindkét oldalán előzetes egyeztetés alapján engedélyezett. Etető csónak használata TILOS!
  4. A horgászhelyet a horgász, TISZTA állapotba köteles elhagyni!   A szotyola- tökmagot és a cigarettacsikket  kérjük NEM szétszórni a tóparton. A felkérést figyelmen kívül hagyókkal szembe szankciókat alkalmazunk. VÉDJÜK A TERMÉSZETET!!!
  5. Fogás után a megtartani kívánt nemes halat a fogási naplóba azonnal

be kell jegyezni.  A már birtokba vett halat CSERÉLNI TILOS!!             A horgászat befejezte után a zsákmányt a halőrnek, vagy a társadalmi

halőrnek be kell mutatni, az „egyéb” halfogást be kell írni.

1. A horgásztó partján FOGLALT HELY NINCS !!!!
  2. A gátról csak ragadozó halra lehet horgászni.
  3. A horgász felszerelést felügyelet nélkül hagyni TILOS! Az eltűnt

tárgyakért  az egyesület NEM FELEL!!

1. Az általános horgász rendbe, valamint a házirendbe elő írtakat

ellenőrizzük, be nem tartásuk fegyelmi büntetést von maga után!

1. A tópartra KUTYÁT vinni TILOS, kérjük a kulturált viselkedést!
  2. Tavunk vízminőségének a megóvása érdekébe, a túlzásba vitt

etetések miatt a napi felhasználható etetőanyag 3 kg lehet!!!.

Indokolt esetbe a vezetőség dönthet a napi etetésről, tiltásról!!!